Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram

Jest taki dzień czy nawet kilka dni w roku gdzie moja tablica na Fejsbooku wypełnia się zdjęciami młodych i pięknych ludzi. Wszyscy, a przyjemniej większość z nich nie jest już w rzeczywistości wcale taka młoda. Tak piękni zostajemy na zawsze! Remember that! Te zdjęcia mają jedną wspólna cechę – są w mundurach. Tak, w mundurach harcerskich! Dziś Dzień Myśli Braterskiej więc ważne święto dla wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów i skautów! Dziś Ci starzy/ młodzi znajomi wspominają, znajdują stare zdjęcia, wyciągają stare mundury i plakietki. To dziś składamy sobie życzenia! Tak, będzie trochę ckliwie i melancholijnie. Bo to dziś dziękuje Wam moi bracia i siostry, że spotkałam Was na mojej drodze. Dzięki Wam jestem tym kim jestem i cieszę się z tego bardzo!

Podobno jak zaczynamy wspominać, to okazuje się, że jesteśmy starymi ludźmi z przeszłością. Ja mam ciekawą przeszłość i dzięki niej mam jeszcze fajniejszą teraźniejszość i przyszłość.

Wiele kilometrów przeszłam, przepłynęłam kajakiem, przejechałam pociągiem czy nawet na stopa! O tak, jako młoda osoba często jeździłam na stopa. Poznałam wspaniałych ludzi i równie wspaniałe historie. Przejechałam z koleżanką pół Polski, odwiedzając biwaki, obozy i innych znajomych z harcerstwa. To były czasy… Zawsze spakowane, gotowe na przygodę i w drogę! Udział w Wędrowniczych Watrach (ogólnopolskich zlotach) dał możliwość poznania ludzi z całej Polski! Nie żartuję, było (i pewnie nadal jest) to super wydarzenie (na marginesie tam poznałam swojego męża). By nie zmylił Was opis samych hasanek i swawoli to powiem dla równowagi, że harcerstwo to też ciężka robota. Wiele przeszłam szkoleń, kursów, egzaminów. Często brałam odpowiedzialność za młodszych. Harcerstwo to nauka życia, współpracy, prowadzenia negocjacji, dialogu, wychodzenia z konfliktu, wypracowania kompromisów. Harcerstwo to coś więcej niż codzienność, to szkoła przetrwania w codzienności i realizowanie swoich pasji (uwierzcie mi najróżniejszych).

Teraz mam małego synka i jak się mnie pytają czy będzie harcerzem odpowiadam, że jeśli będzie tego chciał. Pytanie jednak nie powinno brzmieć czy będzie harcerzem lub “czy go tam puszczę” ale kiedy
i gdzie! Harcerstwo budzi w nas emocje, pozwala na realizację siebie, uczy odpowiedzialności i pracy w zespole. Tak, wiem, może to trochę oklepane, ale tak jest!

Dlatego warto być harcerzem:

  1. Rozbudza ciekawość
  2. Uczy nowych rzeczy
  3. Poznajemy przyjaciół na całe życie
  4. Częste wyjazdy
  5. Uczy samodzielności i niezależności
  6. Doskonały sposób na czas wolny
  7. Super przygoda

To moje subiektywne powody dla których myślę, że warto być harcerzem! Pewnie masz własne – napisz mi o tym!

Puk puk, czy jest tu jakiś wariat? Dziś wszyscy jesteśmy braćmi wariatami! Dzięki za przygodę życia pozytywni wariaci!

Czuwaj!

 

Zapisz

Zapisz

Kategorie: My Home LifeWażne

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.