Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram

Czy zastanawiałeś się kiedyś kupując/adoptując zwierzaka dla siebie, że możesz mu wyrządzić wielką krzywdę? Pewnie nie, bo myślałeś o sobie, a czy choć przez chwilę zastanawiałeś się nad jego losem? Jeśli tak, to super. Możesz być z siebie dumny, bo nie wszyscy tak robią i w wielu przypadkach kończy się to źle, niestety dla zwierzęcia. Relacja człowiek- zwierzę jest bardzo specyficzna. Jeśli decydujesz się na nie to powinieneś je kochać całym sercem, mimo jego wad czy wytwarzanej niszczącej energii. Jednego jestem pewna, że na 100% ono kocha Ciebie najbardziej na świecie.

13063223_10209394534602834_5742210464053841915_o kopia    12232882_10208128158824231_4475853716577041463_o kopia

Jeśli chcesz mieć psa/kota/rybki (wybierz co wolisz) to super! Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego jak ważne i odpowiedzialne to zajęcie. Nawet Mały Książę wiedział, że jest odpowiedzialny za to co oswoi, więc i Ty pewnie to rozumiesz. Zwierzę to nie zabawka z półki, to żywe stworzenie które potrzebuje jedzenia, bezpieczeństwa, miłości, ciepła. Po prostu, potrzebuje CIEBIE! Za każdym razem należy się dobrze zastanowić zanim przyniesiemy do domu pieska. Normalnym powinno więc być pytanie współlokatorów czy rodziny o zdanie. Sprawdzenie czy mamy odpowiednie warunki i czy mamy czas by się zwierzęciem zająć. Jeśli bardzo chcesz mieć zwierzaka ale…. no właśnie jest jakieś ALE – to możesz zawsze pomóc w inny sposób. Jest tyle bezdomnych, chorych, porzuconych zwierząt na pewno Twoja pomoc się przyda.

Nie TYLKO adopcja.

Otwórz głowę. Nie ograniczaj się tylko, że jak pomoc to koniecznie adopcja ze schroniska. Fakt to by było najfajniejsze dla zwierzaka (oczywiście odpowiedzialna i stała adopcja). Bądźmy jednak realistami nie zawsze jest to możliwe. Bez względu na powody, pomagaj więc inaczej. Jak? Tutaj otwiera się wiele możliwości. Trzeba tylko chcieć.

1. Możesz ADOPTOWAĆ WIRTUALNIE! Nie ma nic prostszego. Szukasz schroniska w okolicy i sprawdzasz czy ma taką możliwość. Upewniasz się jaka kwota jest niezbędna do wirtualnej adopcji. Przelewasz i zwierzak jest WIRTUALNIE Twój! Twoja wpłata idzie na utrzymanie wybranego przez Ciebie zwierzaka. A Ty czujesz się trochę lepiej.

2. FINANSOWO – możesz też wesprzeć w inny sposób. Znany jest pewnie już dla Ciebie 1%. To Super! Idziemy dalej. Możesz przekazać darowiznę, kupić cegiełkę, czy przekazać spadek! Wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości.

3. POMOC RZECZOWA – też dobrze! Wiele schronisk potrzebuje również rzeczy, oprócz kasy. Ciepłe koce, naprawione budy, miski, smycze, karma i jeszcze więcej żarcia. Nie ma co ukrywać, pewnie wszystko się przyda. Zanim jednak spakujesz wielką torbę darów zadzwoń do wybranej placówki, organizacji i się dopytaj! Wiele fundacji opiekujących się zwierzakami i współpracujących ze schroniskami zbiera rzeczy na bazarki czy aukcje. To też fajny pomysł by móc pomóc, oddając coś co nam już nie będzie potrzebne, a może komuś innemu się przyda i zasili konto dla zwierzaków. To idealna strefa pomocy dla handmade’owców czy twórców. Możesz wspomóc bazarki swoimi wyrobami czy nawet usługami. (Tutaj idealnie wpisują się moje koszulki i obrazki)

4. CZAS – najważniejszy składnik każdej pomocy. Och! To temat rzeka, jednak jak potrzebny jest czas na pomoc wiedzą tylko Ci, którzy pomagają często i regularnie. Nie wiem czy wiesz, ale nie trzeba mieć dużo kasy by pomagać. Twój czas jest bezcenny. Każdy z tych psiaków zamkniętych w boksach chce wyjść na spacer, mieć czysto, czy spać w naprawionej budzie. Możesz również zaangażować się w pomoc fundacji czy stowarzyszeniu. Ja osobiście namawiam do współpracy z lokalnymi organizacjami i schroniskami, oraz do udziału w okolicznych happeningach! Zmieniajmy świat koło nas a zmieni się cały!

5. Pewnie to znasz ale nie zdajesz sobie sprawy, że to też jakaś pomoc. Mała CYFROWA CEGIEŁKA. Myślę tutaj o akcjach związanych z różnymi aplikacjami, klikaniem w okienka czy na stronach. Ostatnio wpadła mi strona: http://www.ceneo.pl/lp/rekordowa_miska Jest pewnie dużo tego typu podobnych. W sumie to nas nic nie kosztuje więc można/TRZEBA kliknąć! Możesz też udostępniać informacje o adopcjach, czy bazarkach i innych akcjach. Właśnie, jak znasz jakieś inne strony czy aplikacje to napisz w komentarzu!

6. Na końcu ale chyba najbardziej ważna i podstawowa pomoc to REAGOWANIE! Nie przechodź obojętnie wobec krzywdy zwierząt. Alarmuj! Policję, Straż Miejską (jakby ktoś nie wiedział numer alarmowy na Straż Miejską to 986!), Zgłaszaj zwierzęta porzucone czy błąkające się po ulicach! Nie tylko zgłaszanie jest bardzo ważne, ale też nasze reagowanie i pomaganie. Takie codzienne i zwyczajne proste gesty np. wystawiając w upały miskę wody czy w zimę otwierając okienka piwniczne dla kotów. Nie bójmy się reagować!

Uff dużo tego, jednak nic skomplikowanego, a pomocna dłoń dla potrzebujących zwierzaków to ważna sprawa. Bez nas sobie nie poradzą, a my mamy TYLE możliwości by im pomóc! Wybierz najlepszy dla siebie i pomagaj. Pamiętaj dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Dorzucam Wam do pobrania plakat ze sposobami pomocy. 6 punktów na planszy przyciąga wzrok. Drukujcie, wieszajcie i udostępniajcie dalej. Dajcie znać czy się Wam przydało i wrzucajcie foty na insta -> @zarobiona

PlakatA3-pomoc-zwierzakom

12247993_10208166932313544_4514694645619620266_o kopia

plakat-psiaki

Zdjęcia dzięki uprzejmości TAZZY oraz Watahy Domowych Wilków

[fb_button]

Zapisz

Zapisz

Kategorie: My Home Life

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.